5 Yıldızlı Sürücü Ortağı Nasıl Olurum?

Uber, yolcularına yüksek kalite anlayışıyla hizmet sunmaktadır. Sürücü İş ortaklarından bu kalite standartlarına özen göstermesi beklenir.


Puanlama sistemi nasıl çalışır? 

Uber'de sürücüler ve yolculular yapmış oldukları yolculuk sonrasında yapılan yolculuğu puanlamaktadır.

Yeni başlayan tüm sürücü iş ortakları 5 yıldız ile başlar. Aldığınız yıldızlar yapmış olduğunuz yolculuklara göre değişkenlik gösterir. 4.5 yıldızın altına indiği zaman sürücü hesabı dondurulabilir. Puan tablonuzu dilediğiniz zaman Uber Partner uygulamanızdan görebilirsiniz.


 

Güzargah Seçimi

Önce yolcunun tercihini sorun, sonra navigasyona göre gidin

İptal Etme

Gerçekten gerekli olmadıkça yolculuk isteklerini iptal etmemeye çalışın. Kabul etmiş olduğunuz bir yolculuk isteğini iptal etmeniz yolcunun daha uzun süre beklemesine sebep olacaktır.

Yolcunun Alınması

Yolcunun alınacağı yere doğru giderken, haritaya iki kere dokunarak yolcunun bulunduğu yeri yakınlaştırın. Eğer yolcunuzu bulmakta zorluk yaşıyorsanız, kendisine mesaj atarak ya da kendisini arayarak alınacağı yerle ilgili detayları rica edin.

Sürüş

Tehlikeli sürüş şunları içerir; hız yapmak, dur işaretlerini geçmek, trafikte yolunuzdan çıkmak, sinyal kullanmamak, çok çabuk hızlanmak, çok sert fren yapmak ya da trafikte sürekli şerit değiştirmek. Güvenli ve dikkatli bir sürücü olarak trafik kurallarına uyun.

Varış

Yolculuğa ancak yolcu güvenli bir şekilde aracınıza yerleştikten sonra başlayın. Yolculuğa yolcunun varış noktasına vardıktan ve aracınız tam anlamıyla durduktan sonra son verin.

Eşyalar

Yolculara aracınızdan inerken tüm eşyalarını almalarını hatırlatarak bir şey unutmamalarına yardımcı olun.